nCore Ncore Biztonságos Internet Nap 2023. Kérdések

https://i.kek.sh/n6A1uv7XeU3.png



2023. február 7-én tartják a Biztonságos Internet Napját, melyhez kapcsolódóan szeretnénk megjutalmazni legbiztonságtudatosabb felhasználóinkat!

A kérdőív kitöltésének határideje: 2023. február 14. 20:00

A nyeremények a következők:

1) Aki minden kérdésre helyesen válaszol, de nem megbízható e-mail cím van hozzákapcsolva a fiókjához, 1000 pontot kap.
2) Aki minden kérdésre helyesen válaszol és megbízható e-mail cím van hozzákapcsolva a fiókjához, 5000 pontot kap.
3) Azon felhasználóink között, akik az előző pontban szereplő feltételeket teljesítik, és kétlépcsős azonosítást használnak, 25 db 1 hónapos Prémium csomagot sorsolunk ki.

A fenti feltételek teljesülését 2023. február 21.-én ellenőrizzük. A nyeremények ezt követően kerülnek kiosztásra.





Kérdések

Melyik számít a legbiztonságosabb jelszónak a következők közül? Kérjük, legalább 8 karakteres, egyedi és erős jelszót állíts be magadnak! [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

123456
root
Porcica1
#EuB9AU_QS


Hogyan érdemes tárolni a jelszavaimat? [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

A lábtörlő alatt, laminálva, hogy ne ázhasson el.
Érdemes a határidőnaplómba felírni, nehogy elfelejtsem.
Megjegyzem, illetve amennyiben biztosan nem szeretném elfelejteni, megfelelő szoftver segítségével (pl. KeePass, Bitwarden) titkosítva tárolhatom.
Egyszerű jelszót kell választani, amit biztosan nem felejtek el.


Miért nem érdemes több weboldalon ugyanazt a jelszót használni? Kérjük, a nálunk használt jelszavad ne add meg máshol! [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

Nincs ilyen ajánlás, a jelszavam akárhányszor használhatom, ameddig titokban tartom.
Azért, mert más oldalakról szerzett belépési adatokkal illetéktelenek megpróbálhatnak az nCore fiókomba is belépni.
Nincs ilyen ajánlás, a jelszavak megfelelő hash-elése biztosítja, hogy azokat más oldalakon ne használhassák fel.
Azért, mert ha több jelszót kell megjegyeznem, az fejleszti a memóriámat, csökkentve a demencia kialakulásának kockázatát.


Az alábbiak közül melyik e-mail szolgáltató tekinthető megbízhatónak? Kérjük ellenőrizd a Beállítások menüben, hogy az oldalon megadott e-mail címed aktuális, és megbízható szolgáltatónál regisztrált-e! [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

gmail.hu
freemail.hu
citromail.hu
gmail.com


Miért érdemes kétlépcsős azonosítást használni? Kérjük nézz utána a kétlépcsős azonosításnak! [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

Használatával lehetőségem van több jelszó létrehozására is, melyeket megadhatok ismerőseimnek.
További védelmi réteget hoz létre a fiókomon, és biztonságosabb, mint a jelszó önmagában.
Segítségével gyorsabban tölthetem vissza letöltött torrentjeimet.
Nem érdemes, mert meghúzódhat a bokám, mire a 2. fokra lépek.


Miért érdemes elmenteni a kétlépcsős azonosítás beállításakor kapott tartalékkódokat? [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

Nem érdemes elmenteni, ha írok egy e-mailt a Staffnak, és igazolom magam, kikapcsolják a 2FA-t.
Azért, mert ezek nélkül nem tudok torrenteket letölteni.
Azért, mert ellenkező esetben nem tudok belépni az oldalra, ha a telefonom elromlik.
Azért, mert csak ezek birtokában tudok bejelentkezni az oldalra.


Az alábbiak közül hova érdemes elrakni a kétlépcsős azonosítás beállításakor kapott tartalékkódokat? [Lejár: 2023-02-14 20:38:28]

Kinyomtatom, és berakom a telefonom tokjába.
Kinyomtatom, és otthon elrakom egy olyan helyre, ahol szükség esetén megtalálom.
Kinyomtatom, memorizálom, majd megsemmisítem.
Nem érdemes kinyomtatni, elég ha a telefonomon tárolom.

Kapcsolódó hír:

 
Last edited:
- 123456
- Egyszerű jelszót kell választani, amit biztosan nem felejtek el.
- Nincs ilyen ajánlás, a jelszavam akárhányszor használhatom, ameddig titokban tartom.
- freemail.hu v citromail.hu
- Használatával lehetőségem van több jelszó létrehozására is, melyeket megadhatok ismerőseimnek.
- Azért, mert ezek nélkül nem tudok torrenteket letölteni.
- Kinyomtatom, és berakom a telefonom tokjába.

Szívi.
 
Az első kérdés a kedvencem. Szerinted melyik a legbiztonságosabb jelszó? 123456? Állítsd be magadnak. :fetrengveröhög :fetrengveröhög :fetrengveröhög :fetrengveröhög
 
Értem én mi a cél, de így egyik kezükkel adnak a másikkal elvesznek. XD Szerintem aki unatkozik, az nc által közzétett jelszavakkal lehet majd zsonglőrködni. XD Az 12345678 a top 10-ben benne lesz XD