Baromság amit írsz most, mert akkor neked sem szabadna fikázni semmit, így magadról is állítod ezeket. Hidd el, ha nem lenne kritika, akkor itt te nem sok jó tudnál csinálni a világban. Lásd a googlet, ha mindenki elégedetten bólogatott volna az első próbálkozásokra, nem lenne ilyen profi keresőmotor. De ezt beültethetjük bárhova, pl. ha bemész a pékhez és elégedetten bólogatsz, hogy milyen finom, de közbe majd kihányod, akkor te sose fogsz jó kenyeret enni. Vagy ha az asszony megkérdezi, milyen volt a kaja, te bólogatsz hogy igen isteni? Közbe sótlan, ízetlen, ehetetlen volt. Így jobban élveznéd az életét? XD Hát nem tudom, elég szar életet tudok csak elképzelni. XD

Értelemszerűen nem 5éves dedósokról van szó, akik azt hiszik mindent jobban tudnak.

Még az isibe voltak ilyen arcok, akiknek ha fikáztad a kedvenc focistáját, akkor ezzel védekeztek, miért te jobb vagy, jobbat tudsz nem? Akkor kuss XDD És ezt a legkönyebb mondani, ha nem bírod elviselni más véleményét (legyen az pozitív, vagy negatív).

Amúgy én is szoktam kritikákat olvasni, van akik tényleg borzasztóak, semmi pozitívumot nem tud kiemelni és idegesítőek is. De van, akivel pl. tudok azonosulni, vannak jó észrevételei, és még akár tanulhatok én magam is belőle.
 

Figyelem! Szexuális ragadozók az nCore-on! Kattints a képre!

Szexuális ragadozók az nCore-on!
A kritika az egyfajta bírálat, bizonyos dolgok jó és rossz tulajdonságait emeli ki, és mind1 miként van megfogalmazva, ez csupán egy személyes vélemény. Hiszen egy személy véleménye XD S mint olyat, érdemes megtartani azoknak akik erre nyitottak. A kritikát mellőzve, a végletekig elfedve is kifejezhetjük a véleményünket. Ismerjük el, hogy nagyon kevesek képesek a véleményüknek érvényt szerezni. Aki igen az többnyire azon gondolkodók szűk rétege, melynek a társadalom kevesebb mint egy százaléka a részese. Miközben mindenkinek van véleménye, és mindenki kritizál mindent, és nem igazán veszi észre, hogy mikor érdemes és mikor felesleges. Többnyire az emberek a saját sikertelenségüket és/vagy a fusztrációjukat vezetik le ezzel. Ezen tömegében a kritika mint fegyver, inkább csak pukkan és nem durran. Szóval ha százalékot kell számolnom, akkor igen is rá kell sütnöm a többségében felesleges szócséplés bélyegét.

Az én iskolámban is voltak olyan arcok akik egy mondatra rá tudták húzni az egész világot. XD Én ezt tartom baromságnak, hiszen fentebb a hessteg a téma, azon belül pedig a filmes kritikák. XD Kár is elvinni más irányba, mert az csak megnehezíti a kölcsönös megértést. XD Nincs olyan mondat, ami az összes helyzetre rá lehetne erőltetni, még a saját témájában sem, hiszen mindig vannak kivételek. Facebook, filmes kritikák, konyhai etikett, és a melyik pékségbe menjen az ember, hogy jó kenyeret egyen, mind mind egy külön történet. XD És ahány ember annyi a felelet. A baromság ezt nem megérteni, és nem elfogadni. Minden csatát külön kell megvívni, nem lehet össze vonni, nem lehet azt mondani, hogy egy filmes oldal kritikáiról alkotott vélemény, az magáról a kritikáról mint fogalomról szól. Persze ide is moshatjuk, de akkor nehezebb a dolgunk, mert eltávolodunk a valódi mondattól. Amit maga a provokátor sütött el, és nem is ok nélkül kritizálta a kritizálókat XD

Én elég tökös vagyok ahhoz, hogy saját magamnak is tükröt állítsak, és nem csak mindig másoknak. Igen én is kritizálok másokat, egyéb dolgokat, de én ezt úgy teszem, hogy tudom jól ez azért nincs mindig rendben. Tudom, hogy ezzel megbánthatok másokat, és nem mentegetem magam azzal, hogy azt képzelem, hogy ezzel most a világot váltom meg. XD Tudod azt mondják, hogy a pokolba vezető út is a jó szándékkal van kikövezve. XD

Szóval nagyon nem mindegy, hogy milyen eszközökhöz nyúlsz, mert a jót akartam szöveg nem fog felmenteni senkit, és nem is enyhíti az okozott károkat. Nem abból építkezünk, ha azt olvassuk aki a mi szájunk íze szerint ír vagy alkot, hanem abból, ha megértjük azokat akik tőlünk egy éltérő pályán mozognak. Nem feltétlen kell ezeket a dolgokat karlendítéssel üdvözölni, vagy velük egyetérteni, de célszerű megérteni. XD

A mai világunkban sajnos elég nehezen tudják az emberek rangsorolni a fontos dolgokat. De szerencsére itt vagyok én, hogy segítsek. XD Melyik nélkül lenne elviselhetetlen az élet? A művészetek nélkül, értsd: Zenétől, filmektől, költészettől, stb. Vagy azok nélkül az emberek nélkül, akik ezekről írnak kritikát? XD

Egy színész fogalmazta meg ezt a legjobban. Ő elmondta egy interjúban, hogy az ő élete a színház. Erre jött a riporter, h hát a kritikus élete meg a kritika. XD Erre a színész? Ugyan már! Az a pár sor, amire hetek múlva már nem is emlékszik?

Szóval valóban elég komikus a kettőt egy lapon említeni. Én ismerek kritikusokat, és hát izé nem tűnnek boldognak. Kész szenvedés egy filmet végignézni olyannal, aki mindenben csak a hibát látja, aki nem képes magát átadni a pillanatnak. A kritika semmit nem ad hozzá, és semmit nem javít rajta. Ezt szintén csak azok tehetik meg, akik értenek hozzá.

A kritikát lehet használni jóra és rosszra, de elég kevesekben van meg az a plusz, akik ezzel bármit is elérnek. Hiszen magának a művésznek kell meglátnia bene a lehetőséget. Ha pedig képtelen magát eladni, a másik felet meggyőzni, felesleges a száját jártatni. XD

Végezetül egy konyhai példa, fentebb megtetszett XDD Mindig vastag tésztás pizzákat készítek. Nagy energiát fektetek bele hogy a tészta önmagában is egyfajta péksütemény legyen. Mindenki szereti, sőt az egekbe dicsérik. Aztán megfigyeltem, hogy a pizzériákban mindenki vékony tésztásat kér magának. Megkóstoltam. Hát nem voltam tőle elájulva, sőt biztos voltam benne hogy így ízlelés után képes vagyok reprodukálni. Hát még náluk is vékonyabb tésztát ügyködtem össze, és az hangzott el az asztalnál, hogy RÉG SIKERÜLT ILYEN JÓRA. Láthatóan a kritika nélkül is képes valaki kiszolgálni a célközönségét, ha nyitott és odafigyel rájuk.

Viszont aki nem ilyen ember, annak írhatod a kritikáidat, így értem mikor azt mondom igen is sokszor felesleges. Velem szerencsétek van, mert én minden ötletet megvalósítok, mert az én célom nem az, hogy mindenki azt egye ami nekem ízlik. Hanem hogy olyat süssek ami mindenkinek.
 

Figyelem! Szexuális ragadozók az nCore-on! Kattints a képre!

Szexuális ragadozók az nCore-on!
Jó hát ennyi erővel nem csak kritikát alkotni felesleges, hanem sok más dolog is az. XD Valljuk be, hogy azért annyi dolgot csinálunk feleslegesen, ha van aki szereti olvasni a kritikákat hadd tegye. Azzal nem vitatkozok, hogy a kritikák 80% az valami alja szint, de ott a maradék 20%, ami igen is ér valamit, de ez így van minden más területen.

Olyan példát én is bármikor kiragadhatok, ami felém döntheti a mérleget. Még akkor is, ha 1% az esélyem arra, hogy igazam legyen.

Ettől függetlenül, én ha valakinek megindoklom X, Y játékos miért nem jó focista, ő bizony ne azzal zárja le ezt, hogy miért te jobb vagy? Mutass jobbat, ezzel könnyű védekezni, főleg ha nem tudsz érvelni mellette semmivel. És bizony, aki önző játékos és a csapata miatta bukja el a meccseit az nálam nem jó játékos. Mert ugye van a realitás és van a hype. És akit beszippant a hype gépezet, csak ilyenekkel tud csak jönni, hogy "csak az kritizáljon, aki jobbat tud". Ez egy megtörtént példa egyébként és igen ez engem zavar, ha valaki ilyenekkel dobálózik.

Másik dolog, a fb példa, ott sincs olyan ember, aki jobbat tudna. Hány ember is dolgozik a facebookon? Hát elég sok, tudom mert ismerősöm volt a facebooknál megnézni, hogy dolgoznak, ott nincs olyan, hogy "én", ami igaz a legtöbb nagy cégre. És amúgy meg nem véletlen volt kérdőív, amibe kifejtheted a véleményed, és support se poénból van. Szóval elérsz-e valamit, ha kritizálod? Lehet igen, lehet nem. Ha a szomszédasszonynak mondod, akkor nem, de megvitathatod vele és talán megoldást is kaphatsz erre. A vállalkozáskezelő továbbra se lenne ott a menüben nálam, ha semmit nem ért volna a véleményem (meg gondolom többen is írták persze, de részlet kérdés).

Játszhatjuk ezt még 20oldalon át is, de amiket leírtam azokat én tartom.
Oké persze van igazság abba is, amit te írsz művészek, színészek nem fognak foglalkozni a kritikákkal valószínűleg, bár lehet igen. De honnan tudod, hogy nem volt mellette valaki, aki segített neki bizonyos dolgokban és ami miatt nem lett volna az aki? Ezt nem tudhatod. Én pl. elszoktam fogadni a kritikát, nem mindig értek vele egyet, de akkor ki is fejtem és nem az a válaszom, hogy akkor kritizálj, ha tudsz jobbat. XD

Mondom én magam is szoktam kritikát olvasni, és nem mindegyik az a mindent lefikázó idióta, ez személyiség, egyéntől is függ, és lehet lehet belőle tanulni, ha a kritika jó, és azt tartom, ha a kritika nem létezne ez más világ lenne, de nagyon. Ott vannak a youtube-on lévő tartalmak, nos ha nem lenne kritika, kicsit nehéz lenne megtalálni a jó/rossz tartalmat is, vagy inkább lehetetlen? Szerencsére nem tudjuk meg.

És én nem védem a kritikusokat, mert van jó pár görény is tudom én, de ne a torta egy szeletéből ítélkezzünk. Aki úgy beszél, mint egy ribanc, aki úgy öltözködik, mint egy ribanc, úgy megy az utcán, mint egy ribanc az ribanc lenne? Valószínű az, de nem biztos egyáltalán, ugyanis nem egy ellenpéldát tudok.
 

Figyelem! Szexuális ragadozók az nCore-on! Kattints a képre!

Szexuális ragadozók az nCore-on!
Itt már nagyon egybe lett mosva a kritika az értékeléssel, meg egyéb dolgokkal, bár igaz, hogy mind a véleménynyilvánítás egy formája. Ami összességében egy fontos dolog. Szóval nem vagyunk más véleményen, csupán a mondatomról volt egy véleményed és azokról akik ezzel érvelnek. XD De én nem érvnek szántam, csak beszóltam egyet . XDD Az én célom pedig nem az, hogy bárkit is meggyőzzek, hanem hogy ilyen regényekre ösztönözzelek. XD

Én ugyan is abban hiszek, hogy fontosabb, hogy saját élményeink és saját véleményünk legyen. Ha ez megvan, akkor olvassunk ilyen filmes kritikákat, mert különben a szerző egy üres valamit formálgat, és elülteti belénk a saját gondolatának magjait XD Hogy aztán üres fejű zombiként hirdessük az igéjét. XD

Nézzük meg a filmet aztán hallgassuk meg kinek mi a véleménye. Persze ezen is össze lehetne veszni, hiszen sok olyan film van amit elkerülhetünk ha utána nézünk, de én az agyart leszámítva nem igen bántam meg, hogy a műfajuk alapján nézem a filmeket. De hazudnék ha azt mondanám, hogy nem nézem az értékeléseket, és nem számítok arra hogy egy film jó lesz ha magas, és szar ha alacsony. Szóval ezek olyan dolgok, hogy mindenkinek igaza van és senkinek. Példa és ellenpéda van mindegyikre. Az egyénnek kell döntenie milyen érvekre figyel. Ilyen ribis példát én is tudok. A legtöbb nő aki nőnek néz ki általában nő is. De azért mégse mindenki nő aki úgy néz ki. Ezért nem árt óvatosnak lenni XD

Szóval végezetül elismerem, hogy fontos a kritika, de mindig mindenek mérlegre kell kerülnie. Én pedig azt látom, hogy az emberek olyan dolgokba ölik a drága idejüket amikhez nem értenek és így változtatni se tudnak rajta. Én egy hozzáértő kritikáját mindig többre fogom értékelni mint az üres fröcsögést még akkor is ha van igazsága. Hiszen mint mondottam a kritika nem sokat ér, a meggyőzés ereje nélkül.

Uram, adj türelmet,
Hogy elfogadjam amin nem tudok változtatni,
Adj bátorságot, hogy megváltoztassam,
Amit lehet, és adj bölcsességet,
Hogy a kettő között különbséget tudjak tenni.
Ezt kéne az embereknek a magukévá tenni XD


De van még egy mondatom ami kiverheti a biztosítékot ami így hangzik: Én a focit csinálni szeretem nem pedig nézni XDD
 

Figyelem! Szexuális ragadozók az nCore-on! Kattints a képre!

Szexuális ragadozók az nCore-on!
Mármint játszani nem? Focit csinálsz vagy mi? XD amúgy nem baj, ha valaki mindkettőt szereti, az se baj, ha valaki csak játszani szereti. XD ez nálam nem veri ki a biztosítékot XD

Amúgy meg gondoltam, hogy ilyen kötekedésnek szánod XD Hogy felpaprikázz minket XD

Amúgy meg ezek a filmes kritikák, már azért is hasznosak, mert ha véletlen találok egyet, aminek a címe meg fog és nem hallottam róla, akkor elolvasom az első 2 mondatot, milyen story is ez (jobb esetbe ezzel kezdik), és ha megtetszik, hagyom a f@szba a kritikát és nézem a filmet. XD Szóval akárhogy nézzük hasznos lehet, volt már ilyen film amúgy nem egy amit így fedeztem fel, én sok filmes kritikát nem olvasok amúgy, sorozatjunkien szoktam olvasni a pilotmustrákat és a spoilermentes bemutatókat, de azok se igazán kritikák, inkább személyes vélemények (ha nagyon akarjuk ráhúzhatjuk, hogy kritika) .

Szóval én az egész kritika dolgot általánosságba gondoltam, mivel filmekről, sorozatokról ritkán olvasok kritikát. Ha még is, akkor mondom sorozatjunkiet szinte csak, de ott is inkább csak informálódok 80%ban. Viszont volt rá példa, hogy kritikák közt kerestem azt, mit nézzek meg. Sőt gyakorikerdeseken is szoktam fimekre vadászni, legutóbbi horror is onnan jött, és elmondom soha az életbe, soha nem leltem volna a filmre, ha nincs a gyakori, sőt még jó film is volt.
 

Figyelem! Szexuális ragadozók az nCore-on! Kattints a képre!

Szexuális ragadozók az nCore-on!