nCore Az ncore reagált a Revolut botrányra!

Adományt nem szokás visszakérni. Az más kérdés, hogy itt inkább kihasználás szaga van már, de normál esetben egy torrentoldalnak fenntartási költségek miatt adományozol és nem azért fizetsz, hogy újraaktiváljanak vagy bármi másért. Máshol se adnak vissza pénzt. Ettől függetlenül a kiírás igen vicces tőlük. Sehol se biztonságos illegális dolgokért fizetni, olyan mintha heroint akarnál venni egy webshopban és azt mondanák biztonságos.
 
Szerintem már nagyon ritka az, hogy valaki csak úgy a semmiért támogasson. Igenis a különböző szolgáltatásokért fizetnek az emberek, és ezért bővíti az ncore is ezeknek a listáját. Más kérdés, hogy ők már túltolták és kvázi kizsarolják.

Én személy szerint vissza utalom a támogatást ha kérik, erre az évek alatt csak három alkalommal volt szükség. Igen, nem kell, nem szokás, de szerintem genyózni sem muszáj. Attól még nem lesz valami korrekt csak mert ez a normális és bevett eljárás. Ezzel csak a sok önző ember hitegeti magát.

Az ncore már előre közli, hogy nem ad vissza semmit és reklamációnak helye nincs. Miért? Mert megteheti. Jogilag nem tehetné meg, de vissza él az emberek tájékozatlanságával. Ugyanis olyan nincs, hogy egy fiókot nem törölsz ha kérik. De senki nem fogja az ilyen ügyeket hivatalos útra terelni, és ezt jól tudják.

Az meg, hogy egy házibarkács oldalon keresztül utaltatnak emberekkel ez valahol meg is mutatja, hogy hol is van a szint. Bízzunk abban hogy semmi baj nem lesz, de ha igen, mi mossuk a kezeinket, ez a ti érdeketek, hogy ne kártalanítsunk benneteket. XD
 
Adományt én se szoktam visszakérni, de úgy érzem, hogy itt már messze nem arról van szó, hogy adományt kérnének, hanem keresik az alkalmat, hogy hogyan lehetne a felhasználókat olyan helyzetbe hozni, hogy eléjük tolhassák, hogy olyan nagy bűnt követtél el, hogy inaktiváltunk, de ha víritod a lóvét akkor elfelejtjük... Ha meg vírítottál, de nem változott a helyzet akkor víríts még. Mi nem járunk utána, nem vagyunk hajlandóan fogalkozni a dologgal egy mp-t se. Engem már még az év elején inaktiváltak, és tegnap kíváncsiságból ránéztem és a fiókom még létezik, tehát nem került törlésre, szóval várják, hogy majd csengetem a kasszát. Nem fogom, végülis meg lehet lenni ncore nélkül is.
Egyébként én szoktam adományozni, jó nem kell itt százezrekre meg milliókra gondolni, de a karácsony környéki cipősdoboz akción azért szoktam egy-két dobozt készíteni, ha valami egyéb gyűjtés van akkor pár ezret, vagy tartósélelmiszer gyűjtésekkor pár zacskó tésztát, lisztet cukrot stb azért szoktam venni és berakom a gyűjtő kosárba.
 
Az én nagyapám a szakmáját tekintve vízvezeték szerelő, de lényegében ezermester volt ugyanis mindenhez is értett. Mikor olyan helyen dolgozott, ahol idősek éltek vagy a Charles Dickens által többször is megörökített valódi szegénység, nem vitte rá a lélek, hogy a munkájáért pénzt kérjen el. Viszont a házigazdáknak meg nem volt pofájuk ahhoz, hogy ezt engedjék, ezért mindig valami kis porcelánt, meg egyéb apróságokat kapott a munkájáért. Tele volt a ház mindenféle kis csetreszekkel. XD

Amikor elhunyt, nem hirdettük meg az újságban, a gyászjelentésekbe se került bele, gondoltuk éppen elég ha a család ott lesz. Hát képzeljétek el, annyian voltak a templomban, hogy még az utcán is álltak. Szóval a jó nem marad viszonzatlan.

Én magam is büszke vagyok arra, hogy szinte többet dolgoztam életemben ingyen, mint pénzért. Mert tudjátok a szeretet a legértékesebb fizetőeszköz. Igen, ettől még nem lesz kenyér az asztalon, de aki mindig csak a többet hajszolja és közben elfelejt embernek lenni, az lényegében a semmit kergeti, magával úgy sem viheti senki. A valódi örök élet ugyan is az, mikor tovább élsz mások szívében.

Ezért az én értékrendemmel összeegyeztethetetlen amit ma az ncore képvisel. Kikényszeríteni, hogy fizess, majd azzal takarózni, hogy hát te nem léptél be nyolc hétig, meg amúgy sem kötelező. Ez nem követendő, inkább megvetendő.
 
Nem akarom totál szétoffolni a topikot, így nem is nagyon részletezném, de egyrészt az én apám hentes volt, sookszor maszekolt, hogy majd meg megadjátok szellemiséggel. Jóban volt mindenkivel a környéken, ilyen villany,gázszerelsért, hűtő, tűzhely javítésrt nem kellett fizetnünk sose.... a nagyszüleim mindkét ágon tanyasi parasztemberek voltak, és mesélték, hogy milyen volt a világháború utáni években, hogy hogyan cserélgették a terményeket, mivel pénz az ugye nem volt. Nekem van olyanom ami neked nincs és neked van olyanod ami nekem nincs. Gyere segíteni kapálni metszeni stb. utána én megyek hozzád kapálni metszeni stb... sokat meséltek. nekem van sok tyúkom ezátal sok tojásom, neked viszont van tehened ami a dtejet, máris megvolt a csere mindenki jóljárt....